جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
برندهای کامپوزیت دندان | قیمت انواع کامپوزیت دندان | بهترین نوع کامپوزیت در ایران

اگر به دنبال برندهای کامپوزیت دندان هستید، می توانید به سادگی در بهترین مراکز دندانپزشکی تخصصی ، بهترین نوع کامپوزیت در ایران را بیابید. در اینجا به معرفی انواع کامپوزیت دندان پرداخته ایم که می توانید متناسب با بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید، قیمت کامپوزیت دندان را بررسی کرده و موادی درجه یک را انتخاب نمایید که باعث طول عمر کامپوزیت دندان مناسبی خواهد بود.

انواع کامپوزیت دندان

در دسته بندی های مختلف، انواع کامپوزیت دندان ، به چهار دسته کلی تقسیم می شوند که دو دسته از آنها تقریبا قدیمی بوده و امروزه چندان مورد استفاده قرار نمی گیرند و دو دسته دیگر که دارای عمر کامپوزیت دندان بالایی می باشند، روش های پیشرفته ای هستند و این روزها مورد استفاده عمومی قرار می گیرند.

کامپوزیت ماکروفیلیک:

این نوع، کامپوزیت هایی هستند که قدمت آن ها به شصت سال پیش می رسد. این مواد دارای اجزایی با ابعاد 10 تا 50 میکرومتر هستند که باعث می شود مقاومت بالایی داشته باشند. اما اندازه بزرگ اجزا که در برخی موارد با چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده است، زیبایی و قابلیت پولیش این نوع کامپوزیت را از بین برده است و به همین دلیل تقریباً می توان گفت که دیگر در برندهای کامپوزیت دندان استفاده نمی شود.

کامپوزیت میکرو فیل:

میکروفیل ها را می توان نقطه مقابل ماکروفیل هایی دانست که در سال 1970 معرفی شدند، این مواد با اندازه حدود 100 نانومتر، جلاپذیری بسیار بالایی دارند، اما فشار بالا به ویژه در دندان های خلفی، از ضعف های اساسی این روش در انواع کامپوزیت دندان است که قیمت کامپوزیت دندان را رقابتی کرده است.

کامپوزیت نانوهیبرید:

گروه سوم ترکیبی از دو گروه قبلی به نام نانوهیبرید است که با استفاده از ترکیبی از 10 تا 50 میکرومتر و ذرات 100 نانومتری ساخته می شود. این محصول با بهره گیری از هر دو مزیت دسته های قبلی، توانسته کاربرد بالاتری نسبت به آنها داشته و دارای عمر کامپوزیت دندان قابل توجهی است.

نانو کامپوزیت:

اما کامپوزیت های که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، نانوکامپوزیت نامیده می شوند. این مدل با ذرات ریز بودن قابلیت پولیش را افزایش می دهد و با تشکیل یک گروه نانومتری ریز در فرآیند خشک کردن، قدرت استحکام خود را نیز، بالا خواهد برد. نانوکامپوزیت ها، در میان بهترین نوع کامپوزیت در ایران ، یکی از محبوب ترین کامپوزیت ها می باشند که توسط بهترین برندهای کامپوزیت دندان ، همچون برند M3 تولید و توزیع می شوند.

برندهای کامپوزیت دندان | قیمت انواع کامپوزیت دندان | بهترین نوع کامپوزیت در ایران

برندها و مارک های کامپوزیت دندان

برند بیسکو Bisco :

بیسکو یک برند آمریکایی بسیار معروف در تولید انواع کامپوزیت دندان است که علاوه بر آمریکا محصولات خود را به 60 کشور دیگر نیز ارسال می کند. این برند، در سال 1360 شروع به کار کرد و توانست محصولات متعددی را در زمینه کامپوزیت عرضه کند و یکی از بهترین نوع کامپوزیت در ایران گردد.

برند کولتن Coltene:

شرکت Coltene یکی دیگر از برندهای معروف انواع کامپوزیت دندان است که اصالتاً سوئیسی دارد. سیاست این شرکت تامین مواد برای تمامی مراحل ترمیم و جایگزینی دندان است و تمرکز اصلی آن بر روی مواد و مراحل کاشت دندان است. اما کامپوزیت این برند نیز از کیفیت و محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. قیمت کامپوزیت دندان در این برند مناسب بوده و دارای عمر کامپوزیت دندان مناسبی است.

برند DMP:

برند DMP از  بهترین نوع کامپوزیت در ایران که در سال 1364 شرکت خود را تاسیس کرد و اکنون با 35 سال سابقه از دیگر برندهای معروف مواد اولیه دندانپزشکی به ویژه کامپوزیت های دندانی می باشد. این برند همچنین انواع کامپوزیت دندان خود را به بیش از 70 کشور ارسال می کند که توانسته اند گواهینامه های استاندارد بین المللی را دریافت کنند.

برند Ivoclar Vivadent:

در سال 1986، برند Ivoclar Vivadent برای کامپوزیت های دندان قدامی تأسیس کرد که در آن سال ها در میان برندهای کامپوزیت دندان ، ساخت آن برای دندان های عقب یک رویا بود. عمر کامپوزیت دندان خوب ، می تواند همراه با طیف وسیعی از سایه ها بوده و صیقلی باشد، عاج، مینا و سایه های بریده را فراهم کند و خواص فیزیکی خوبی دارد.

بهترین نوع کامپوزیت دندان در ایران

اگر به دنبال بهترین نوع کامپوزیت دندان در ایران هستید، باید در نظر داشته باشید که کامپوزیت خوب ، باید دارای شرایط معینی باشد. در واقع، در میان انواع کامپوزیت دندان ، به دنبال کامپوزیتی باشید که به راحتی قابل اجرا بوده و شکل خود را حفظ کرده و دوام مناسبی داشته باشد.

هنگام انتخاب سایه مناسب، یک راهنمای سایه ساخته شده از کامپوزیت واقعی، می تواند نمایشی مناسب از محصول درمان شده را ارائه دهد. بسیاری از برندهای کامپوزیت دندان ، حداکثر بیست رنگ مختلف مینا، سایه عاج و اثرات مشخصه را ارائه می دهند.

برندهای کامپوزیت دندان | قیمت انواع کامپوزیت دندان | بهترین نوع کامپوزیت در ایران

قیمت کامپوزیت های دندان در ایران

همه برندهای انواع کامپوزیت دندان یکسان ساخته نمی شوند. هر کامپوزیت با کیفیت بالا که برای کارهای قدامی و خلفی در نظر گرفته می شود، باید دارای شواهد بالینی باشد که نشان می دهد چگونه آنها از نظر سختی، استحکام فشاری و حجم انقباض در برابر سایر مارک ها امتیاز می گیرند. شما می توانید، برای بررسی قیمت کامپوزیت دندان در ایران ، این برندهای معتبر را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، می توانید از بهترین برندهای کامپوزیت دندان در ایران ، نانو هیبرید را انتخاب کنید که برای همه موارد ترمیمی به خوبی عمل کند. نانوهیبریدها محبوب هستند زیرا در مورد زیبایی شناسی، ویژگی های سایش و جلاپذیری، بهترین عملکرد را داشته و دارای قیمت مناسبی نیز می باشند.

یک دندانپزشک خوب که به صورت تخصصی در مراکز دندانپزشکی معتبر، در خصوص انواع کامپوزیت دندان فعالیت دارد، متناسب با هر مشتری، می تواند از روکش های مناسب استفاده کرده و از میان برندهای کامپوزیت دندان برجسته، بهترین آن ها را که دارای عمر کامپوزیت دندان مناسبی است، در نظر بگیرند. به سادگی می توانید در این خصوص با متخصص خوب کامپوزیت مشورت های لازم را داشته باشید.

برندهای کامپوزیت دندان | قیمت انواع کامپوزیت دندان | بهترین نوع کامپوزیت در ایران

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =